Шановні покупці, партнери та конкуренти!
Звернення
Шановні покупці, партнери та конкуренти!
Звертаємо Вашу увагу на те, що продукція нашого сайту, а саме котушка для нитки для бісеру є запатентованою відповідно до законодавства України. Охоронний документ – Патент на промисловий зразок № 34302 від 10.04.2017 (далі за текстом - промисловий зразок), виключні права на який належать мені, Чепізі Оксані Василівні.
Незаконне використання, продажу чи копіювання під час виробництва Вами даного промислового зразку без мого дозволу або погодження порушує вимоги Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Законів України «Про охорону прав на промислові зразки», «Про захист від недобросовісної конкуренції».
Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на промислові зразки», використанням промислового зразку визнається виготовлення виробу із застосуванням запатентованого промислового зразка, застосування такого виробу, пропонування для продажу, в тому числі через Інтернет, продаж, імпорт та інше введення цого в цивільний оборот або зберігання такого виробу в зазначених цілях.
Відповідно до ч. 3 ст. 426 Цивільного кодексу України, використання об'єкта права інтелектуальної власності іншою особою здійснюється з дозволу особи, яка має виключне право дозволяти використання об'єкта права інтелектуальної власності.
Відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на промислові зразки», патент надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати промисловий зразок без згоди власника.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про охорону прав на промислові зразки», будь-яке посягання на права власника патенту, в тому числі вчинення без згоди власника патенту дій, що потребують його згоди, вважається порушенням прав власника патенту, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Також суттєвим моментом є те, що у випадку використання у своїй господарський діяльності об'єктів права моєї інтелектуальної власності, пропонуючи до продажу котушку для нитки, яка повторює дизайн об єкту права моєї інтелектуальної власності та імітує її інноваційну форму, ви вводите в оману споживачів щодо справжнього виробника даної котушки, і, як наслідок, завдаєте шкоди моїй діловій репутації.
Відповідно до абз. 5 ст. 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» інформацією, що вводити в оману, є відомості, які приписують повноваження та права, яких не мають, або відносини, в яких не перебувають.
Вимогами ч. 2 ст. 26 Закону України «Про охорону прав на промислові зразки» встановлено, що особа, яка використовує фрази об'єкти права інтелектуальної власності, які їй не належать, на вимогу його власника зобов'язана припинити таке використання і відшкодувати завдані збитки.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», вчинення суб'єктами господарювання дій, визначених цим Законом як недобросовісна конкуренція, тягне за собою накладення штрафу у розмірі до п'яти відсотків доходу (виручки) від реалізації продукції суб'єкта господарювання за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.
У випадку виявлення факту порушення Вами чи Вашим підприємством вимог чинного законодавства України про захист прав на фрази об'єкти інтелектуальної власності у зв'язку з використанням у своїй господарській діяльності об'єднання єкту права інтелектуальної власності без згоди власника патенту на даний промисловий зразок.
У випадку виявлення незаконного використання, продаж чи копіювання під час виробництва промислового зразку без мого дозволу або погодження, я буду вимушена звернути до відповідних органів за захистом порушених прав.
З повагою та надією на порозуміння,
Чепіга О. В.